Tańce świata

taniecKażde państwo na świecie posiada bardzo charakterystyczne muzyczne symbole, zaś w wielu miejscach króluje taniec i wszystkie jego odmiany. Najbardziej znanym tańcem w Buenos Aires jest tango, zaś w Nowym Orleanie jazz. Każde państwo ma inny taniec narodowy, co powoduje, że warto przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Polska

Na terenie naszego kraju możemy wyróżnić kilka tańców, które to są naprawdę popularne. Przede wszystkim mowa tutaj o krakowiaku, polonezie, czy też mazurku. Są to przede wszystkim tańce ludowe, najczęściej charakteryzujące się skoczną melodią oraz żywym tempem. Oczywiście wiele polskich tańców wywodzi się od regionów z których pochodzą, zaś ich piękno budzi zainteresowanie na całym świecie.

Grecja

Grecja oczywiście słynie z tańca sirtaki który to krokami i muzyką przypomina nam taniec hasapiko. Bardzo często taniec ten zwany jest także zorbą, zaś tancerzami w nim są jedynie mężczyźni.

Kuba i Ameryka

Warto zauważyć, że oba kraje słyną z salsy, czyli tańca latyno – amerykańskiego, który to ma pochodzenie karaibskie. Salsa jednak jest tańcem, który to bez wątpienia króluje na całym świecie.

Egipt

Także Egipt ma swój taniec i jest to taniec brzucha a inaczej ujmując taniec raks shargi czyli taniec Wschodu. Ten rodzaj tańca już od czasów starożytnych był znany w kraju, albowiem Egipcjanki wykonywały go dla faraonów. Przetrwał on do dziś i cieszy się wielką popularnością. Obecnie wykorzystuje się w nim także rekwizyty, które to są różnorodne od regionu.

Brak możliwości komentowania